Torrevieja

Torrevieja je přístavní město nacházející se v jihovýchodním Španělsku. Torrevieja, přináležící do Valencijského společenství a provincie Alicante, se nachází necelých 50 kilometrů na jih od hlavního města provincie, Alicante. Ve městě žije přibližně 105 000 obyvatel. 

 

Historie

Dnešnímu městu dala své jméno starobylá strážní věž, která byla na pobřeží vystavěna jako pozorovatelna upozorňující na případné pirátské nájezdy (španělsky Torre Vieja znamená Stará věž). Zdejší věž se objevuje i na současném městském znaku. Kromě strážní věže však na místě dnešního města až do 19. století stála pouze malá rybářská osada.

 

V okolí Torrevieja jsou růžová slaná jezera, kde můžete potkat plameňáky, čápi, kachny a spousty jiných zvířat milujících sůl.

 

Výskyt solných jezer v kombinaci se slaným vzduchem z pobřeží vytváří specifické podnebí, které blahodárně působí na zdraví. Světová zdravotnická organizace (WHO) označuje tuto oblast za léčebnou, především pro osoby s chronickým kašlem a pacienty s astmatem nebo revmatismem.

 

Nádherné pláže

Hlavním lákadlem města Torrevieja jsou bezesporu písečné pláže, které se táhnou v délce 20 km. Postupně svažující se pláže jsou vhodné nejen pro rodiny s malými dětmi, ale také pro méně zdatné plavce. V nabídce jsou rovněž nejrůznější vodní sporty jako jízda na vodních lyžích, na nafukovacích plavidlech, půjčovna skútrů nebo lodí i spoustu dalšího.

 

Kdy jet do Torrevieja

Kdy je nejlepší čas pro cestu do Torrevieja? Zde je několik informací, které vám pomohou při rozhodování:

 

Počasí v Torrevieja je dobré po celý rok.

V průměru jsou nejteplejší měsíce Červenec, Srpen a Září

Červenec je nejsušší měsíc.

Nejchladnější měsíce jsou Leden a Únor

Březen je nejvíce deštivý měsíc

Nejlepší měsíce pro plavání jsou Květen, Červen, Červenec, Srpen, Září a Říjen

relaxapartments.info
Copyright © 2023